شناخت شخصیت از صورت

تبلیغات

شناخت شخصیت از صورت

شناخت شخصیت از صورت

 

 

 مطابق با گفته برخی از دانشمندان چیز‌هایی مثل: شکل صورت، رنگ چشم و ... می‌توانند حقایق زیادی را درباره شخصیت تان بگویند.

شکل صورت

شکل صورت و شخصیت

تحقیقی صورت گرفته در سال ۲۰۱۴ توسط محققان دانشگاه چالز شهر پراگ در کشور جمهوری چک نشان داد، چیزی را که هوش درک افراد شناخته می‌شود را آشکار ساخت. در این تحقیق ۱۶۰ نفر داوطلب شرکت کردند و از آن‌ها پرسیده شد تا آی کیو ۸۰ دانش آموز دختر و پسر تنها با نگاه کردن به عکس آن‌ها حدس بزنند. با یک میزان خوب از دقت و درستی، نتایج زیر به دست آمد:

افرادی با صورت‌های کشیده، بسیار با هوش اند.

افرادی با صورت باریک بیشتر از اینکه باهوش باشند، افرادی نسبتا احساساتی اند.

آن‌هایی که صورت‌های پهن دارند، بی احساس اند و در زندگی بسیار موفق اند.

بیشتر بدانید: تشخیص ویژگی های شخصیتی از مدل صورت

شکل بینی

مطابق با تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است بافتی که شکل بینی شما را تشکیل می‌دهد می‌تواند حاوی چیز‌های زیادی درباره شخصیت شما باشد. محققان با مطالعه بر روی ۱۷۰۰ تصویر از بینی افراد مختلف و دسته بندی آن‌ها در ۱۴ گروه مختلف ارتباط‌هایی بین شکل بینی و صفات شخصیتی پیدا کردند.

افراد با دماغ کشیده و بلند، بسیار جاه طلب و بلند پرواز و سخت کوش اند. آن‌ها معمولا کمال گرا هستند و تمایل دارند زندگی حرفه‌ای خود را پیش‌تر و جلوتر از زندگی شخصی خود قرار دهند.

افرادی با دماغ کوچک و کوتاه می‌توانند بسیار حساس و وفادار باشند. آن‌ها برای احساسات بیشتر از هر چیز دیگری ارزش قائل اند. آن‌ها ترجیح می‌دهند در وهله اول با خانواده خود شاد باشند و سپس نردبان موفقیت شغلی را بالا بروند.

افرادی با بینی تیز معمولا مشاوران مالی عالی‌ای می‌شوند و بهتر است که به نصیحت‌های آن‌ها گوش کنید، چونکه آن‌ها تمایل دارند که بسیار هوشمندانه پول خود را مدیریت و خرج کنند.

اگر شما یک دماغ کاملا راست یونانی دارید، شما احتمالا باهوش، منطقی و کاملا قابل اعتماد هستید.

آن‌هایی که دماغ‌های دکمه‌ای دارند، عاشقانه و خیلی با ملاحظه صحبت می‌کنند و طبیعتی خوش بین دارند. اما این افراد می‌توانند گاهی مواقع کاملا احساساتی شوند.

سوراخ‌های بزرگ بینی، نشانه‌ای از فردی هستند که خرج کردن پول را از پس انداز آن بیشتر دوست دارند. در طرف دیگر، سوراخ‌های کوچک بینی، حس قوی تعهد فرد نسبت به خانواده اش را نشان می‌دهند.

رنگ چشم

"چشم‌ها دریچه‌ی روح اند". ممکن است که با این گفته شکسپیر موافق و یا حتی. مخالف باشید. اما به نظر می‌رسد که این نمایش نامه بزرگ در این زمینه مهارت داشته است! در سال ۲۰۰۷ مقاله‌ای توسط محققان دانشگاهی در سوئد منتشر شد که در آن دانشمندان به آنالیز چشمان ۴۲۸ نفر به همراه خصوصیات شخصیتی آن‌ها پرداختند. محققان قصد داشتند بفهمند که آیا چشمان هر شخص بازتاب کننده شخصیت آن فرد نیز هست یا نه؟ محققان ادعا می‌کنند که شخصیت و ساختار چشم‌ها هر دو به قسمت جلویی مغز مربوط اند که مسئولیت ایجاد شخصیت فرد را بر عهده دارد.

در مورد رنگ چشمان، افرادی با چشمان قهوه ای، رهبرانی مادرزاد و فوق العاده باهوش اند.

چشمان قهوه‌ای تیره، نشانه‌ای از درون گرایی مرموز و طبیعتی رازآلود دارند.

چشمان آبی نشان دهنده استحکام درونی و طبیعتی رقابت پذیر دارند.

چشمان خاکستری می‌توانند نشانه‌ای از یک فرد کاملا متعادل باشند. این افراد همچنین به نظری که دیگران درباره آن‌ها دارند، بسیار اهمیت می‌دهند و به سختی تلاش می‌کنند تا همه آن‌ها را دوست بدارند.

افرادی با چشمان سبز مانند افرادی با چشمان قهوه ای، باهوش و همانند افرادی با چشمان آبی، طبیعتی قوی و نیرومند دارند.

در مورد افراد با چشمان میشی، آن‌ها از همان سنین کودکی احساس خاص بودن دارند. هم چنین آن‌ها افرادی مستقل، دارای اعتماد به نفس و خودمختار اند.

شکل چشمان

برای هزاران سال، چهره خوانان چینی عقیده داشتند که شکل چشمان هر فرد به خوبی نمایانگر خصوصیات شخصیتی آن فرد است. این قضیه احتمالا باید مربوط به ساختار استخوانی جمجه باشد.

افرادی با چشمان عریض تمایل دارند تا در زندگی شخصی خود تاثیرگذار و احساساتی باشند. آن‌ها بسیار به جزئیات اهمیت می‌دهند و به صورت ذاتی محتاط اند.

افرادی با چشمان بزرگ افرادی روشن فکر، باهوش و مهربان اند.

وقتی که چشمان شخصی کوچک و کشیده اند، بدین معنی است که او شخصی درون گرا و کمال گرا است.

افرادی با چشمان گود افتاده، رازآلود، هوشیار و سخت اند.

چشمان بادامی نمایانگر شور و هیجان و عشق اند.

بیشتر بدانید: تست شخصیت شناسی

بیشتر بدانید: از کجا بفهمیم چه تیپ شخصیتی داریم


منبع: bartarinha.ir

 


 ارسال شده در چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 12:11 بعد از ظهر، 318 بار مشاهده شده، 0 نظر، موضوعات: سایر مقالات مرتبط ، برچسب ها: شناخت شخصیت از صورت ، PDF،

این مطلب را به اشتراک بگذارید

cloob Twitter Facebook Google Bookmarks Google Buzz Digg yahoo Technorati delicious FriendFeed

news

ارسال یک نظر جدید

فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند!

جدیدترین پست ها

هیچ پستی وجود ندارد!

جستجو مطلب دلخواه در سایت

ورود کاربران عضو

شناسه کاربری:

رمز ورود :

  عضویت در سایت

جستجو درسایت

تماس با ما